Jen málokdo z nás si dokáže představit léto bez bazénu, ať už se jedná o veřejný nebo o ten, který máme doma na zahradě. Avšak bazén není samozřejmě jen radost. Pokud totiž péči o něj zanedbáme, můžeme si být jisti, že voda, která v něm je, dlouho ke koupání vhodná nebude.
Proto není divu, že se za pomocí nejrůznějších chemikálií i manuálních pomůcek snažíme její kvalitu udržet, pokud ne na špičkové, tak alespoň na dobré úrovni. Platí to především v případě, kdy máte v rodině někoho, kdo trpí ekzémem či dermatitidou.
Jednou z těchto pomůcek, jejichž používání však není příliš rozšířeno, jsou i ruční bazénové vysavače. Možná vám jejich název připadá zvláštní. Přeci jen, jak chcete vysávat vodu? Avšak tyto fungují na docela jiném principu.
V podstatě se jedná o ruční přenosná čerpadla, která slouží k odstranění nečistot usazených na dně. Funguje to tak, že onen vysavač je propojen hadicí s filtračním zařízením. Nasává vodu a s ní i nečistoty ze dna. Ta je následně prohnána přes filtr, kde je veškerá špína zachycena, a následně puštěna zpět.
Je to rozhodně užitečný pomocník, zvlášť vezmeme-li v úvahu, jak špatně se během sezóny dno čistí. To totiž patří k nejproblematičtějším místům, neboť jej lze čistit jen poměrně obtížně. Běžné filtrační zařízení jej nevsákne, neboť je obvykle umístěno v polovině výšky vody.
A co se mechanického čištění pomocí síťky týče, pak vzhledem k tomu, že se tyto usazeniny snadno rozvíří, nehledě na jejich často malou velikost, není snadné je zachytit.
I to je jeden z důvodů, proč je vysavač na vodu v tomto případě tak užitečným zařízením. Vzhledem k jeho nízké hmotnosti s ním lze snadno manipulovat, a navíc jej můžeme umístit tam, kde je znečištění největší a kde je tedy nejvíce potřeba.
Není tedy divu, že i přes zdánlivou obskuritu si získává stále větší popularitu. Přeci jen, je to skutečně užitečný pomocník.