K čemu slouží soukromé podnikání? Jak všichni dobře víme, především k vydělávání peněz. O peníze tu jde především, a nikdo se nestane podnikatelem pouze s vidinou toho, že se bude stěží držet nad vodou nebo na to dokonce bude doplácet.
Podnikatelé prostě pracují a pracují, a za to by se jim mělo dostávat odpovídajícího a co nejlepšího finančního ohodnocení. Aby tito mohli financovat provozování a rozkvět své firmy a samozřejmě aby i na jejich živobytí zbylo dost.
Ale dostane se vždy na takové podnikání i na toho, kdo se mu oddává? Někdy bohužel také ne. Někdy ani ten nejsnaživější a nejzodpovědnější podnikatel neuspěje. A byla by určitě škoda, kdyby někdo opravdu schopný zkrachoval jenom proto, že zrovna zavládly dočasné těžké časy.
Jenže když někdo takový peníze nemá, je ztracen. Což znamená, že nechce-li být ztracen, musí peníze sehnat, i když mu je zrovna jeho byznys nepřinesl.
A jak se shánějí peníze při neúspěších v podnikání? Zjednodušeně by se dalo říci, že těžko. Protože je tu určitě i možnost využít půjčky, jenže půjčuje se zásadně jenom těm, u nichž je záruka, že půjčené finanční prostředky i s úroky vrátí. A taková návratnost je u soukromých podnikatelů v nesnázích přece jenom nejistá, což vede k tomu, že právě neúspěšní podnikatelé žádávají v bankách marně. Chtěli by si tu půjčit, jenže jim tu jejich žádosti neschválí a peníze neposkytnou.
A v takové situaci bývá štěstím, že se někomu podobnému poskytne aspoň hypotéka bez doložení příjmu Nebankovní hypotéky. Taková nebankovní nabídka tu totiž také je, a může ji mít každý, kdo se dokáže za půjčené peníze zaručit zástavou nemovitosti.
A to znamená, že soukromníci vlastnící nějaký nemovitý majetek nebývají ztracení, nebývají ani na tu nejtíživější situaci, jež je může potkat, sami. Protože tu zastaví nemovitost a peníze záhy dostanou.